„МЕ НАМАМИ ВО КАБИНА И МЕ СИЛУВАШЕ“ – Сведоштво на жртвата на Трамп: Го обвини за злоупотреба, тој рече: Ти не си мој тип

Џин Керол во средата сведочеше против Доналд Трамп, потврдувајќи дека тој ја силувал во стоковна куќа на Менхетен во средината на 90-тите.

Колумнистот на магазинот „Ел“, Жан Керол во средата сведочеше за клевета против поранешниот претседател Доналд Трамп , кој негираше дека ја силувал затоа што не е негов „тип“. Претседателот Трамп  беше силуван во стоковна куќа Бергдорф Гудман во Менхетен во средината на 90-тите.

 

„Тука сум затоа што ме силувал Доналд Трамп, а кога пишував за тоа, рече дека тоа не се случило. Лажеше и ми го уништи угледот, а јас сум тука да се обидам да си го вратам животот“, сведочеше таа.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа