ГРМИ ПРОФЕСОРКАТА КАРАКАМИШЕВА: ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ ЗА ДА ЈА СПАСИМЕ МАКЕДОНИЈА

Во Македонија со години наназад имаме капитулација на правото!
Се што важи за другите земји во ЕУ и генерално во Европа не се применува или не важи за нас!
И наместо партиите да предложат да се направи ЗАЕДНИЧКИ национален блок за ЗАШТИТА НА ПРАВОТО, наместо да го кренеме гласот СИТЕ ЗАЕДНО во одбрана на правото како единствена сврзна точка со европските граѓани, ние одлучуваме да се фемкаме, да отстапуваме нешто што никој нормален не го прави и да си ја докусуруваме иднината со предлагање на небулози и преседани што ги нема НИКАДЕ ВО СВЕТОТ!
КОГА НЕМА ПРАВО, НЕМА НИТУ ДРЖАВА!
Да се обединиме во ФРОНТ ЗА ЗАШТИТА НА ПРАВОТО!
Само тоа може да ја спаси МАКЕДОНИЈА!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа