Ова е најсексапилната жена на светот: „Да беше Ботичели жив денес, наместо Венера, ќе ја нацрташе“

<p>Ешли Греам</p>

 

Плус сајз моделот Ешли Греам (35) е најсексапилната жена на светот во 2023 година по избор на магазинот Maxim.

Во главниот извештај за лидерот на движењето плус сајз и застапник на природната женска убавина и облини, Максим истакнува дека Греам внесе свеж воздух во модната индустрија.

Тие истакнуваат дека самодовербата на кралицата со облини е заразна и инспиративна и докажува дека убавината доаѓа во сите облици и големини.

– Таа е уметничко дело што оди. Да беше Ботичели жив денес, би го отфрлил своето ремек-дело Раѓањето на Венера и наместо тоа би ја насликал Ешли, пишува Максим.

слика

Ешли Греам

Addition Elle/mega/The Mega Agency/Profimedia/Addition Elle/mega/the Mega Agency/profimedia

Ешли Греам била „откриена“ кога имала 12 години во трговски центар во Небраска. Таа ја помина целата своја кариера проповедајќи ја важноста на самоприфаќањето и инспирирајќи ги луѓето ширум светот да ги сакаат своите тела без разлика на големината и обликот.

Максим заклучува дека Ешли е вистинска икона за жените ширум светот, докажувајќи дека негувањето на уникатен стил и прифаќањето на природната убавина е врвен потег на моќ.

– Ешли, ти се поклонуваме, вели Максим.

Погледнете ја оваа објава на Инстаграм

Објава споделена од ASHLEYGRAHAM (@ashleygraham)

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа