Србинката влезе во „тројка“ со познат спортист и манекенка?! Живеат како во филмови за возрасни и велат: Овој начин е најдобар /ВИДЕО/

Михаела Јовановиќ со Дејвид Хеј и Сиан Озбор (Фото: Instagram/davidhaye)

Поранешниот светски шампион во тешка и крстосувачка категорија долго време вежба живот со две девојки истовремено.

Неодамна му пукна љубовниот триаголник откако го напушти пејачката Уна Хил (49), а набрзо Нему и манекенката Сијан Озборн им се придружи и атрактивната Србинка Михаела Јовановиќ.

Јовановиќ била на одмор во Костарика со познат пар, но како што пренесува британски „Дејли мејл“, таа е новиот член на љубовното трио на Хеј, кое привлекува големо внимание во јавноста.

– Поминав низ многу лоши работи во животот кои не можете ни да ги замислите, или сега дојдов до точка во животот кога можам да кажам: „најдобриот живот досега“ – истакна Михаела.

Потеклото на Јовановиќ потекнува од селото Дубока во Јагодина, од каде што е нејзината баба, но нејзините родители побегнале од војната во Беч во текот на 1990-тите.

Михаела немала лесно детство, бидејќи таа и нејзината сестра биле одгледани од самохрана мајка, но на видеата на социјалните мрежи од 2020 година може да се види дека живеела во скромен стан.

Иако тренираше како готвачка, во 2015 година реши да тргне по друг пат и започна фитнес работилница во Беч. Овде работеше како инструкторка за тверкинг, но своите сесии ги промовираше преку социјалните мрежи, кои привлекоа многу следбеници.

Работела и како егзотична забавна танчерка во Мајорка.

Патувањето е важен дел од животот на Михаела и како што вели посетила 55 земји ширум светот, а на нејзиниот профил можете да видите фотографии од различни егзотични дестинации. Во моментов таа заработува како блогерка за патувања и фитнес, но има повеќе од 30.000 следбеници на Инстаграм.

Нејзиното последно патување во Костарика и донесе познанство на Дејвид Хеј, кој набрзо стана негова втора девојка.

Судејќи по неговата објава каде бил во друштво на Михаела и неговиот друг партнер Сијан, авантурата со Србинката започнала на почетокот на 2023 година.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа