ОВИЕ БАРААТ ДА ГИ ВНЕСЕМЕ ВО УСТАВОТ! Емотивно сведоштво на бегалец од Егејска Македонија: Бугарите и Грците ги CИЛYBAA НАШИТЕ МАЈКИ – хохштаплери и денес НЕ УНИШТУВААТ

Бегалци од Грчката граѓанска војна — Википедија

 

 

Видеото на следниот линк

https://www.facebook.com/watch/?v=677577494144438

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа