Еве зошто Левица се поклони на гробот! СО УКАЗ НА ЕНВЕР ХОЏА, МАКЕДОНЦИТЕ ОД АЛБАНИЈА СЕ ПРИЗНАЕНИ ЗА ПОСЕБНА НАЦИЈА И АЛБАНИЈА ОВОЗМОЖУВА ШКОЛУВАЊЕ НА МАЈЧИН МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК

28.01.1946, – УКАЗ НА ЕНВЕР ХОЏА, МАКЕДОНЦИТЕ ОД АЛБАНИЈА СЕ ПРИЗНАЕНИ ЗА ПОСЕБНА НАЦИЈА И АЛБАНИЈА ОВОЗМОЖУВА ШКОЛУВАЊЕ НА МАЈЧИН МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК.

May be an image of ticket stub

May be an image of ticket stub

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа