ЕВЕ ЗОШТО АПАСИЕВ НЕ ГО КАНАТ ПО ТЕЛЕВИЗИИ! ЛЕВИЦА СПРЕЧИ ЗАКОН СО КОЈ ТЕЛЕВИЗИИТЕ ТРЕБАШЕ ДА ИНКАСИРААТ МИЛИОНСКИ СУМИ НАРОДНИ ПАРИ

“АПАСИЕВ, ОТИ ТЕ НЕМА ПО ТЕЛЕВИЗИИ?” е најчестото прашање кое го добивам периодов.
Ме нема оти во Собрание го блокиравме законот за легален поткуп на медиуми од времето на Грујо, со кои петте национални телевизии (Сител, Канал 5, Телма, Алфа и АлсатМ) ќе требаше да инкасираат по милион и пол ЕУР за владини реклами.
Уште долго нема да ја има Левица по телевизии, а после тоа ќе ги снема концесиите на телевизиите. Така одат тие работи во животот. У круг.
p.s. Сета среќа што живееме во време на социјални медиуми, па гласот на Левица не може да биде замолчен.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа