ТАА СЕ ОМАЖИ ЗА ПОТОА ДА ДОЗНАЕ ДЕКА ѝ е братучед: Му родила деца, а сите ги ШОКИРАла со своите ставови! „Не ми е гајле за крвната врска“

ТАА СЕ ОМАЖИ ЗА ГО ПОТОА ДОЗНАЕ ДЕКА ѝ е братучед: Му родила деца, а сите ги ШОКИРАла со своите ставови!  „Не ми е гајле за крвната врска“

Селина Кинонес од Колорадо по повеќе од десет години брак дознала дека нејзиниот сопруг е и нејзин братучед и како што вели, и покрај се, „никако не би го сменила“ и ги поканува другите парови да одат да направат ДНК тестови.

 

Селина изјавила дека на почетокот веста била погубна за неа, но сега вели дека бракот со нејзината братучетка никогаш не бил подобар.

 

И покрај тоа што парот е поврзан, Селина вели дека нивните деца се совршено здрави. „Моите деца и мојот сопруг ми се се на светот. Сите наши деца имаат 10 прсти на рацете и 10 прсти“, додава тој смеејќи се.

 

Селина додава дека немале поим дека се поврзани кога првпат се запознале. “Ние не знаевме ништо додека не направивме ДНК. Бевме во врска четири месеци пред да се венчаме. Нема да дозволам ова малку крв да уништи се што создадовме, ова прекрасно семејство”.

Ова откритие предизвика шокантна реакција кај корисниците на социјалните мрежи.

„Буквално личат, како не знаеле“, „Па вие момци решивте да останете заедно? ТОА Е БОЛНО“, „Толку е одвратно што од сите луѓе на светот избравте да бидете со членот на вашето семејство“, беа се само дел од коментарите.

Селина сепак имаше остар одговор на нивните коментари: „Сега морам да се разведам од сопругот затоа што не знаевме? Што да им кажам сега на нашите деца, дека нивните родители не се заедно само затоа што зависеле од туѓото мислење? Не, благодарам, ќе останеме и сопружници и роднини и љубовници засекогаш“.

Селина додава дека откритието секако ја преплашило, но дека ништо не може да ја згасне љубовта што ја чувствува кон нејзиниот сопруг.

“Ние сме братучетка и сопруга доживотно! Има причина зошто добрите парови личат слично. Јас сум тука само да ја подигнам свеста”, додала Селина. Таа смета дека не е невообичаено сопружниците да се поврзани, особено од каде таа е.

„Колорадо навистина не е толку голема. Сите се познаваат со сите и веројатно се поврзани“, претпоставува Селина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа