Македонски актер им пиша на Путин и Захарова: Оставете ја наша Слављанка, не знае она што значи нуклеарка од 3 мегатони

Знаете, Слављанка моја, во НАТО позната како Наполеонка золва на Лимонка, им пратила три хеликоптери на Украинците, користени уште во 2001. Нешто надградени. Пошо ние имаме петсто коптери нели, па да им дадеме три за брзо да ги победат Русите.
Решила во најкраток рок да ја заврши војната. Тенковите што им ги даде претходно, Русите ги пеплосаа после три дена. Три дена им користеа на Украинците. Ама сега хеликоптери, ај да ги видам.
Захарова реагираше на тој потег на нашава Наполеонка: Олабави глупачо, што се рчкаш, дали си свесна дека ќе ве оддуваме со лесен прдеж!?
Изгледа дека не е свесна госпоѓо Захарова.
Слављанка живее во паралелен свет и не знае дека имате нуклеарки од 1 до 3 мегатони.
Три мегатони Слављанке. Ти кажале во НАТО што значи тоа? Има некој во протекторатов што е при себе?
Удар на нуклеарка од три мегатони од Европа ќе направи ненаселива територија, од радијацијата. Од самата експлозија би направила тепсија од пола држава со големина на Германија.
Ама ти три коптери им прати на Украинците стари 30 години?
Путин од вчера го мачи несоница.
Зошто бе вака се глупирате?
Гледате ли дека Владе ќе тргне и на Молдавија кај и да е. Знаете што значи тоа?
Изгледа не знаете.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа