Коалиција за заштита на децата ги повика и ИВЗ да се кренат и да ги заштитат децата од законот кој го спремаат СДСМ, ДУИ и Невладините

‼️ Нѐ радува тоа што сите пори на МПЦ – и свештениците и монасите, се будат и реагираат во заштита на децата. Тоа ни влева поголема доверба дека сѐ уште постојат луѓе, кои искрено се залагаат за семејните вредности.
👉 Продолжуваме да апелираме и Bashkësia Fetare Islame e RMV – Исламска Верска Заедница на РСМ да излезат со свој став против радикалната родова идеологија, како и сите останати верски заедници.
Во врска со Законот за родова еднаквост | † Бигорски манастир
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа