Македонски Концепт најавува апсење на Заев и Димитров доколку ја добие власта

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ го суспендира Преспански договор!
Со Преспа договорена е внатрешна употреба на “северна” во Македонија, после отварање на преговори со ЕУ, а по 5 години од отварања на кластери (поглавја) по области…
Доколку не се почитуваат обврските на ЕУ кон Преспа и не се започнат преговори со Македонија, пратениците на Македонски Концепт (МК) ќе го условат формирањето на новата влада со:
1. Тргање на “северна” од внатрешна употреба во земјава, согласно Преспа;
2. Кривична одговорност за Заев и Димитров и нивни соработници (преку 100 лица) за злоупотреба на службена положба и овластување во врска предверемено и нелегално спроведување на Преспа;
3. Официјално барање на Македонија за суспензија на француски предлог како Лисабонска декларација;
4. Распишување референдум за граѓански Устав и започнување преговори со ЕУ;
После тоа може да се разговара за било каква влада…
Затоа, дојде време за МК во Парламент!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа