Кој не сака пица? Сега ќе ви кажам која е мојата тајна. Потребни се само 15 минути, а филот може да биде најразновиден.

 

Сите дома се луди по тоа и сакаат да им правам секоја недела. Го мијат за секунди. Понекогаш го правам дури и за појадок и моите деца го сакаат. Многу е вкусно.

Ви го предлагам мојот рецепт, ви гарантирам дека нема да погрешите доколку одлучите да го подготвите.

Сите дома се луди по тоа и сакаат да им правам секоја недела. Го мијат за секунди. Понекогаш го правам дури и за појадок и моите деца го сакаат. Многу е вкусно. 

Ви го предлагам мојот рецепт, ви гарантирам дека нема да погрешите доколку одлучите да го подготвите.

 

Производи:

Леб – 2 ЕЕЗ.

200 гр колбас

100 гр сирење

1 парче. домат

2 сл мајонез

2 сл кечап

Никогаш во животот не сте јаделе толку вкусна супа од печурки!

Подготовка:

Чекор 1:

Прво што треба да направите е да ја вклучите рерната на 180 степени и да ја оставите да се загрее. Ова ќе го забрза процесот на готвење. 

Чекор 2:

Лебот исечкајте го на кришки и ставете ги на дното на претходно намачкана тава со масло. Добро е да се отстранат лушпите.

Чекор 3:

Измешајте мајонез и кечап и премачкајте ги врз лебот, а одозгора изрендајте сирење.

Чекор 4:

Одозгора ставете ја исечканата колбасица.

Чекор 5:

Исечете ги доматите и наредете ги одозгора.

Чекор 6:

Повторно можете да посипете со рендано сирење.

*За пицата наместо колбас можете да користите какви било преливи – пилешко, шунка, печурки итн.

Чекор 7:

Ставете во рерна 5-7 минути.

С