ДАЛИ ГИ СПРЕМААТ ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ? ОВА СЕ ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО КОИ НЕ ГЛАСАА ЗА АМНЕСТИЈА ЗА ОСУДЕНИТЕ ОД 27 АПРИЛ! 8 НА БРОЈ

May be an image of text that says 'Mery пратениците на вмро-дпмне кои не гласаа за амнестија на уставобранителите и пратеничките олга лозанковска, ели панова, иванка василевска, силвана ангелевска, мирче ациоски и иван стоилковик. за амнестија на пратениците павле е гласаа претседател H демократскиот Cojy3 и лупчо балковски o вмро-народна. за гласаа и двацата пратеници на левица, димитар апасиев и борислав крмов.'

May be an image of text that says 'Mery пратениците на вмро-дпмне кои не гласаа за амнестија на уставобранителите и пратеничките олга лозанковска, ели панова, иванка василевска, силвана ангелевска, мирче ациоски и иван стоилковик. за амнестија на пратениците павле е гласаа претседател H демократскиот Cojy3 и лупчо балковски o вмро-народна. за гласаа и двацата пратеници на левица, димитар апасиев и борислав крмов.'

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа