Ебати државата, да ти ибам…..за терористи мајка, за патриоти маќеа. Пу јазк

Расправа за законот за амнестија на Уставобранителите во собрание не се изгласа.
За гласаа 41 пратеник, против беа 58 и 1 воздржан.
Да беа лопови партиски лесно ќе се договореа за да се пуштат, но не се.
Во оваа земја најголема казна е да се жртвуваш за Татковината.
Фала од срце на сите што гласаа за ослободување на браќата. Фала и на момците чива иницијатива беше овај чин.
Ебати државата, да ти ибам…..за терористи мајка, за патриоти маќеа.
Пу јазк❗
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа