ДА СЕ СОБЕРЕМЕ ПОЛА МИЛИОН И ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО КЕЛИИТЕ ЗА ДА ГИ ОСЛОБОДИМЕ УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ

Место да се собереме пола милион и да влеземе по тоа келиите и да ги извадиме на рамења од тамо, ние ќе пишуеме жалопојки и ќе собираме паштети.
Неспособен народ, мизерен народ. Овој народ не ги заслужува Уставобранителите.
Да не ме разберете погрешно, и јас сум дел од тој народ и го сакам. Бидете ми живи и здрави, од срце ви посакувам на сите.
Ама тоа не го менува фактот, дека ние сме еден од најмизерните народи во цел свет.
Народ кој нема колективна свест за одбрана на национални интереси, не само што не ги заслужува Уставобранителите, туку не заслужува ни држава да има.
Да не се лажеме…….мизерни сме….и јас се срамам од тоа.
Тие што ја уништуваат Македонија, тие што живи палеа Македонци на власт, тие што глава ставаат у торба за да ја одбранат, тие скапуваат по зандани.
Ма јаде срам, ме јаде.
Ебати животот….да ти ебам.

 

Кристијан Јандриоски

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа