СЕ ФОРМИРА ПРВИОТ ГЕЈ И ЛЕЗБО ПОЛК ВО УКРАИНА: ИМАМЕ ЗАДАЧА ДА ГО УНИШТИМЕ ПУТИН

УКРАИНЦИТЕ ГО ФОРМИРАА ЧАДОТ „ЕДНОРОГ“ Омразената единица има само една задача – да го уништи Путин!

Сепак, самиот украински народ навистина не ги прифаќа безвременските „западни вредности“. Во украинското општество, оваа идеологија е слабо вкоренета и Зеленски го знае тоа. Но, затоа украинските геј војници на линијата на фронтот во Украина ја побиваат идејата дека „хомосексуалецот не може да биде патриот“. Припадниците на ЛГБТ заедницата преминаа во редовите на украинските вооружени сили, а на униформите носат грб со ликот на еднорог, кој се наоѓа директно под националното знаме на земјата. Во специјален таканаречен геј баталјон и служат на татковината.

Киев призна дека рускиот упад во Украина го наелектризираше украинското општество на многу неочекувани начини, но можеби еден од најзначајните е како ги унапреди правата на ЛГБТ заедницата.

На 7 март, во процедура која би била речиси незамислива пред една година, украински пратеник предложи закон до парламентот на земјата со кој на истополовите двојки ќе им се даваат права на партнерство. Овој закон, заедно со ненадејната забрана за говор на омраза против ЛГБТ, воведена минатиот декември, ја одразува подготвеноста на Киев да ги прифати таканаречените западни вредности.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа