ОСНОВАЧОТ НА ВАГНЕР ПРИГОЖИН НАЈАВИ ПРЕТСЕДАТЕЛСКА КАНДИДАТУРА ВО УКРАИНА ВО 2024

44

Пригожин рече дека ќе се кандидира за претседател во 2024 година, но не како што мислевте„Едноставно имав политички амбиции, гледајќи сè околу мене и донесов одлука во 2024 година да се кандидирам за претседател… за претседател на Украина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа

Please disable your adblocker or whitelist this site!