Луѓе. дајте да бараме технократска влада пред ептен се да испокрадат, извалкаат и уништат. Нема ниту една институција која што функционира како што треба ни со минимален капацитет. Нема ниту еден закон кој се применува.

Луѓе. дајте да бараме технократска влада пред ептен се да испокрадат, извалкаат и уништат.
Нема ниту една институција која што функционира како што треба ни со минимален капацитет.
Нема ниту еден закон кој се применува.
Нема ниту еден орган за правораздавање кој има допирна точка со правото.
Немаме ни Д од демократија.
Државата станува дувло од кое се шири непријатна реа и во кое никој не сака да остане.
Од најубавата градина успеавме да направиме ѓубриште.
Дај престанете да одите по митинзи и да аплаудирате на една неписмена багра која е составена од луѓе со интелектуален капацитет на златна рипка кои во основно ми ги доделуваа после часови да ги научам да множат до три (над тоа веќе им беше виша математика).
Ајде да пробаме да спасиме што може да се спаси.

 

Мирјана Најчевска

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа