(ВИДЕО) ЗАСЛУЖУВА ЛАЈК ОД СЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ! Слушнете каква лекција ни одржа генијалецот Македон за Александар Македонски

1,902
Македонскиот генијалец Македон Димитровски, ученик во основното училиште „Лирија“ во Тетово за кого слушна и светот откако на Македонија и донесе две златни и една сребрена медала на напревари по математика, многу сака да раскажува и настани од македонската историја.Во најновото видео што го објави неговиот татко Владимир

Димитровски на фејсбук нашиот генијалец без грешка ги реди годините и настаните од времето кога се родил големиот војсководец Александар, па  станал крал на Македонија во 336 п.н.е. Потоа Македон ни раскажува и за големиот поход, за освојувањето на Персија итн.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа