(Видео) Витанов: Луѓето осудени за 27 април треба под итно да се ослободат! Тие се уставобранители, не терористи!

t

Луѓето осудени за 27 април треба подитно да се ослободат, мене ми е срам што не се на слобода, вели во денешната епизода на Тешки муабети Зоран Витанов.

– Во тој момент во Парламентот македонскиот народ виде 59 пратеници како гласаат, ние сме должни да го браниме Уставот, ако некој го нашаѓа и го руши ние сме соученсици.

 

Тие луѓе се навистина уставобранители, ние имаме нелегален Парламент, нелегален претседател на Парламент, претседателот Иванов тогаш не ги потпиша тие документи.

 

Тие луѓе под итно мораат да бидат ослободени, тоа што молчат политичарите прават компромис со совеста, тие луѓе се херои, вели Витанов.

 
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа