НАРОДОТ БАРА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ПОКРЕНЕ ПОСТАПКА ПРОТИВ ВРАБОТЕНАТА ВО ХЕЛСИНШКИ КОЈА ПЦУЕШЕ ПО ЦРКВАТА

3,308

Еве јас сум на судење за 15 дена. Девојкава ќе го има истиот третман како мене?Не требаше две недели да поминат за самите да видите што точно се случува. Каде се сега сите што ме напаѓаа, невладини, феминистки, институции, инфлуенсери, медиуми, зошто збор не кажувате?Се чувствувате како христијани? Сте оделе во црква? Се поклонувате пред Господ? Верувате во некои традиционални вредности?

 

Вистината ќе излезе на виделина многу побрзо и сами знаете.

 Не ти е срам па и на стори да се ставаш? Мизерија, напиша јутјуберот Стефан Лазаров на социјалните мрежи.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа