НЕВЕСТА ПОЧИНА НА ДЕНОТ НА СВАДБАТА! Телото не се ни олади, а СЕМЕЈСТВОТО веќе најде замена за девојчето: Бизарна приказна ГО ШОКИРА СВЕТОТ!

НЕВЕСТА ПОЧИНА НА ДЕНОТ НА СВАДБАТА!  Телото не се ни олади, а СЕМЕЈСТВОТО веќе најде замена за девојчето: Бизарна приказна ГО ШОКИРА СВЕТОТ!

Според индиските медиуми, на денот на венчавката ништо не ја навестувало трагедијата – Хетал Раторе, невестата , учествувала во ритуал за да ја подготви за свадбената церемонија со Вишал Алготар од селото Нари.

 

Ритуалите се одржаа во храмот во Бавнагар. Традиционалната музика сè уште свирела кога Хетал одеднаш изгубил свест и колабирал. Иако итно била пренесена во блиската болница, лекарите не успеале да ја спасат и била констатирана смрт .

 

Додека некои членови на семејството почнаа да тагуваат за смртта на невестата, други одлучија дека венчавката мора да се одржи – дури и ако телото на идната сопруга штотуку беше однесено во мртовечница. На Вишал му беше понудена раката на помладата сестра Хетал. Згора на тоа, младоженецот се согласил, а церемонијата продолжила како ништо да не се случило.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа