НЕ СЕ ОВА СДСМ И ВМРО! АПАСИЕВ ГО ДОБИ СПОРОТ СО ЏАФЕРИ ПРЕД КОМИСИЈАТА ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА, МАКЕДОНСКИОТ ЧЕ ГЕВАРА НАЈАВУВА И ТУЖБА ЗА КОМАНДАНТОТ НА УЧК

Претседателот на Собранието Талат Џафери го дискриминирал пратеникот и лидерот на Левица, Димитар Апасиев, утврди Комисијата за спречување и заштита од дискриминација.

-Се утврдува директна дискриминација врз лицето Димитар Апасиев врз основа на политичко уверување во областа на правосудство и управа, сторена од страна на Собранието на Република Северна Македонија и Талат Џафери од функција на претседател на Собранието, се наведува во мислењето на комисијата до кое дојде „Фокус“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа