МИРЈАНА НАЈЧЕВСКА ГИ ПОДБРА ЦИВИЛ И ДЕРАЛА: CIVIL станаа гласило на ДУИ?

CIVIL станаа гласило на ДУИ?
Еееее, се сеќавам на времето кога беа носители на критиката.
Ама ова ДУИ испадна ептен заразен болештилак.
Жалам.
Mirjana Najchevska

Кога пренесувате некој политичар и неговите “прекрасни“ пораки треба да го ставите во контекст на:
-што прави и направил
-сите сомнежи за криминални дејанија
-начинот на кој дошол на тоа место
-кому му одговара (кој му е газда)
-што направил во институцијата која ја предводи
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа