ВЕ МОЛАМ престанете да се делите на… Македонци и северџани; Патриоти и предавници; Европјани и антиевропјани; Србомани и избугарени; Американци и руси; …. Така само на душманите им помагаме!

ВЕ МОЛАМ престанете да се делите на…
Македонци и северџани;
Патриоти и предавници;
Европјани и антиевропјани;
Србомани и избугарени;
Американци и руси;
….
Така само на душманите им помагаме!
И јас понекогаш паѓам во гнев и грев… пишувам за Македонци и маЌедонЧиња… ќе направам се од себе да не ми се повтори!
Луѓе сме, грешиме!
Ајде да се оправаме!
За доброто на сојот наш!
ЕДИНСТВО НАРОДЕ, само единство е спасот!!!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа