КАЈ ЌЕ ИМ ОДИ ДУШАТА! ЕВЕ ЗОШТО 3 % ДОВЕРБА ВО СУДСТВО! ВЛАСТИТЕ СЕ ПРЕСМЕТУВААТ СО ТЕКСТИЛНИТЕ РАБОТНИЧКИ, 20000 КАЗНА ЗА СУДСКИ ТРОШОЦИ

Тужеле работнички за три неисплатени плати и добиле “Честитка” за 8 март од 20.000 евра за судски трошоци.
И после 4% доверба во Правосудство.
Е толку.
Да живее Црпко, Ќуранот и Форум на жени на СМРДСМ. 💕
May be an image of 1 person, standing and text that says 'накви наквиимхни! им форумна жени HA кавадаречкиот суд го одбил барането и досудил да платат 20 иллади EBpA за судски трошоци'
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа