Цветанов го „нацрта“ патоказот за излез од кризата: Амнестија за осудените за 27 април, внесување на Бугарите во Устав па избори…

 

ПАТОКАЗ ЗА ИЗЛЕГУВАЊЕ ОД ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА

  1. ЗАКОНСКА Амнестија за сите обвинети и осудени за случајот 27-ми април,

како и ЗАКОНСКА амнестија за сите случаи кои што потекнуваат од прислушкувањето и од поранешното СЈО.

  1. ВМРО ДПМНЕ за возврат да гласа за Уставни измени и внесување на Бугарите во Устав.
  2. Распуштање на Собранието и распишување на предвремени парламентарни избори.
  3. Почеток на преговори со ЕУ, од страна на победникот на изборите.

(фејсбук статус на Ване Цветанов)

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа