Малку ви е замрзната цената, треба и субвенциите да ги вратите со камата.

“Синдикатот на пекарите предалага социјален леб за сиромашните – со помала грамажа и цена”
Веќе постои таков леб, со специјални продавници за то. Порано се купваше по вреќа за храна за кучињата, бајат леб, по цена од околу 10 денари беше. За жал состојбиве во државичево доведоа некои и да се хранат со таков леб.
Малку ви е замрзната цената, треба и субвенциите да ги вратите со камата.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа