Владиката Тимотеј – Името македонско не го даваме!

Митрополит Тимотеј: Го очекуваме доаѓањето на вселенскиот патријарх и  доделувањето на томосот – Kurir.mk

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа