(ВИДЕО) КРВТА ЌЕ ВИ ЗАМРЗНЕ! МАЛОЛЕТНИ ДЕЧИЊА ИСПРАТЕНИ ОД УКРАИНА ДА СЕ БОРАТ ВО БАХМУТ, РУСИТЕ ГИ ЗАРОБИЈА ЕДНИОТ ЕДВАЈ ГИ ЗАДРЖА СОЛЗИТЕ

„Бахмут е всушност под опсада“, му рекол Пригожин на Зеленски.

Основачот на ПВЦ „Вагнер“ рече дека ако претходно во градот се бореле професионални украински војници, сега командата на Киев испраќа старци и деца да се борат.

Затвореници од вооружените сили на Украина, од кои двајца се чини дека се помлади од 18 години, како и белокос старец со долга брада. Како тие завршиле во вооружените сили на Украина е мистерија, а нејасен е и фактот дека 17-годишни момчиња со одлука на Зеленски биле испратени на фронтот како топовско месо.

Пригожин истовремено го повика претседателот на Украина да ги повлече војниците од градот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа