УКРАИНЦИ ПУКАЛЕ ВО ШКОЛСКИ АВТОБУС ВО РУСКО СЕЛО, ЗАГИНАЛО ЕДНО ДЕТЕ

Дејан Бериќ
🇷🇺🇺🇦Украинската ДСГ од околу 40 луѓе зеде заложници во селото Сушани, регионот Брјанск Според Редовка, две украински ДСГ од вкупно 40 лица влегле во регионот Брјанск и го зеле локалното население како заложници. Локалните безбедносни служби веќе пристигнаа на местото на настанот.…
Украински ДСГ пукал во школски автобус во Лубечани
Според медиумите, возачот загинал. Гувернерот известува дека е рането десетгодишно дете.
Dejan Beric
Украјински ДРГ пуцао на школски аутобус у Лубечанима Према писању медија, возач је погинуо. Гувернер јавља да је рањено десетогодишње дете.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа