НЕ Е ОВА СДСМ И ДУИ! ЛЕКЦИИ ОД ГРЦИЈА И КАРАМАНЛИС! ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО СЕ ПРЕВЗЕМА ОДГОВОРНОСТ ПРИ ТРАГЕДИИ КАКО МОДУЛАРНА БОЛНИЦА, ЛАСКАРЦИ И БЕСАТРАНС

May be an image of 2 people and outdoors

Жртвите и железничката трагедија се причина за оставка на Костас А. Караманлис, грчкиот министерот за инфраструктура и транспорт.
Објаснува дека кога се случува нешто толку трагично, не е можно да се прават дека не се случило, и додава дека иако е кусо време во политиката, смета дека „неопходен елемент на демократијата е граѓаните да му веруваат на политичкиот систем“.
-Ова се нарекува политичка одговорност. Поради тоа поднесувам оставка од функцијата министер за транспорт и инфраструктура. Чувствувам должност да го сторам ова како минимален знак на почит кон луѓето кои толку неправедно заминаа и преземајќи ја одговорноста за безвременските грешки на грчкиот државен и политички систем, вели Караманлис.
❗Наведете им го сега ова на бездушниците од СДС, ДУИ и други којоти коишто фрлија прав во очи за Ласкарци, модуларната, автобусот.
Три случаи, огромни трагедии, стравотни пискотници- нема одговорност, нема ниту реален процес почнат.
Фотељите им се поважни од почитта кон оние коишто живи гореа заради криминал и корупција!
И денеска истите бесрамници за вредности зборат, европски, човечки?
Па, човек што ги молеше за лек, што се сликаа со него за скапи реклами, им умре заради бесчувствителност!
Далеку сте од вредности, многу далеку
*позајмено фото од К.А. Караманлис
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа