МАКЕДОНЦИ ГИ ПОВИКУВААТ ФУРНАЏИИТЕ ОД КОСОВО ДА ПОЧНАТ ДА НОСАТ ЛЕБ ЗА 30 ДЕНАРИ

Не знам зошто косовските пекари чекаат да ги наполнат рафтовите со нивен леб по 30 денари во цела Македонија! Во Струга има една фамилијарна косовска пекара на вредни пекари, работаат и таткото и мајката и двете ќерки, научија веќе македонски јазик одлично, поубав леб нема да најдете.
Го обожавам!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа