САД: ПОДГОВТВЕНИ СМЕ ДА РАЗГОВАРАМЕ СО ПУТИН ЗА КОНТРОЛА НА ОРУЖЈЕТО, ДА БИДЕМЕ ОДГОВОРНИ ДВЕТЕ СТРАНИ

Соединетите Американски Држави се подготвени да продолжат со конструктивна соработка со Руската Федерација за контрола на оружјето, тоа би бил одговорен чекор, соопшти Стејт департментот.

Соединетите Држави се подготвени да одржат нов состанок на советодавната комисија во рамките на СТАРТ, да се согласат да разговараат за загриженоста на двете страни, додаде Министерството.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа