БЕГАЊЕ ОД ПЕКОЛОТ: Заминување на украинските војници од Бахмут (ВИДЕО)

За некои се вика Бахмут, за други Артјомовск и е најкритичната точка на целиот фронт во Донбас.

Украинската армија (Фото: flickr)

Избегнувајте ги овие опасни грешки при пролетно чистење

На интернет се појави видео од украинските војници како го напуштаат Бахмут.

 

Изразите на нивните лица и насмевките јасно покажуваат дека им олеснало кога го напуштиле градот за кој се водат најжестоките битки.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа