Тања Каракамишева: Новата ВЛАСТ ќе мора да ги ПОНИШТИ Договорот од Преспа и Договорот со Бугарија.

No photo description available.
Тоа согласно Уставот и законите во земјата не може да го стори ниту еден претседател на државата. Ниту сегашниот, ниту кој било иден. Тоа може да го стори САМО УСТАВНИОТ СУД!
Ако идниот претседател на Северџанија НЕ МОЖЕ да направи ништо освен да се помири со судбината и да констатира дека се е неуставно и спротивно на меѓународното право ама што да се прави кога немам никаква надлежност да ги поништам штетните договори следи логично прашање ЗОШТО БИ ГЛАСАЛА за НИШТО?
Зошто да дадам глас за институција која реално не може да ги промени состојбите на терен, а од друга страна со самото излегување на избори ние граѓаните го потврдуваме легитимитетот на новата Франкенштајн творба за која не дадовме наша согласност на референдумот на 30.9.2018 година?
Им требаме само да удриме народен печат на СЕВЕРЏАНИЈА!
ЈАСНО КАКО БЕЛ ДЕН!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа