Најчевска го претстави пакетот за формирање на албански општини во Македонија! Прво да ве сведеме да ги имате истите права како србите во Косово па после тоа е прифатлива ваква идеја

Може.
Само под услов етничките Албанци во Македонија да имаат исти права како што имаат етничките Срби на Косово.
Ништо повеќе.
Тоа е пакет така?
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа