МИЦКОВСКИ СО УЛТИМАТУМ ДО АПОЛОГЕТИТЕ НА СДСМ ДЕРАЛА ОД ФРОНТЛАЈНОТО И НИКОЛОВСКА ОД БРИФ: ИМАТЕ 24 ЧАСА ДА СЕ ИЗВИНИТЕ ЗА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ КОИ ГИ ПЛАСИРАТЕ ПО НАРАЧКАНА ВАШИТЕ ГОСПОДАРИ ОД СДСМ

Денес е прочка голем празник, ден кога простуваме и бараме да ни простат ако нешто сме погрешиле изминатата година.
ДУИ нареди, а СДСМ исполни. Кога не можат поинаку, одлучија со брутални невистини повторно да ја нападнат мојата чест, честа на моето семејство, но и честа на семејството на мојата сестра. Семејниот дом на семејството на мојот зет, сестра и внука, создаден со продаден имот добиен како наследство и подигнат банкарски кредит да го претстават како мој скриен имот. Ниту сум купил, ниту поседувам скриен имот.
Денес е прочка и јас им простувам за ова што ми го прават мене и на моето семејство и затоа имаат 24 часа медиумите блиски на ДУИ (лице вработено во кабинетот на Артан Груби) и СДСМ (Џабир Дерала) да ми се извинат за лагите кои ги објавија, а доколку тоа не го сторат ќе ја барам правдата преку судски процес.
Јас не сум ниту премиер, ниту вицепремиер, ниту министер, ниту директор, ниту вршител на јавна функција. Претседател сум на најголемата политичка партија во Македонија и вработен на Универзитетот Св. Кирил и Методиј во Скопје како редовен професор. Ја повикувам Сања Лукаревска јавно да ги објави сите мои даночни пријави како директор на Управата за јавни приходи, ги повикувам Оливер Спасовски и обвинителот на ДУИ Ислам Абази веднаш да го проверат целиот мој имот и имотот на моето семејство и доколку констатираат нешто што не е согласно закон веднаш да ме приведат. Затоа што набргу од денес крајот на криминалците во политиката ќе биде пеколен, јас ви ветувам.
May be an image of 1 person, sitting and text that says 'Home > политика Q FRONTLINE.MK откриен имот на мицкоски вреден преку милион евра February 26, 2023 13:11 S'
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа