УЖАС! Ученик од 120 килограми ТЕПА НАСТАВНИК НА СРЕДЕ УЧИЛИШТЕ: Се онесвестил со еден удар, едвај ГО ОДТРГНАЛЕ (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

УЖАСОТ!  Ученик од 120 килограми ТЕПА НАСТАВНИК НА СРЕДЕ УЧИЛИШТЕ: Се онесвестил со еден удар, едвај ГО ОДБЕЛЕШЕ ОД СЛАБА ЖЕНА (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

 

Полицијата во Флорида објави вознемирувачка снимка од надзорот на средното училиште на која се гледа како ученик брутално ја напаѓа соработничката на наставничката откако таа му ја одзела неговата конзола за видео игри за време на часовите.

 

Канцеларијата на шерифот на округот Флаглер соопшти дека инцидентот се случил во средното училиште Матанзас во Палм Коуст, Флорида во вторникот и рече дека ученикот (17) бил приведен и обвинет за тежок напад со телесна повреда.

 

Професорот претходно му ја одзел конзолата, што го изнервирало. Медиумите јавуваат дека се работи за лице со посебни потреби.

 

На видеото се гледа како ученик тежок 123 килограми трча кон наставничката, со еден удар ја соборува на земја, а потоа продолжува да ја удира и клоца.

Група луѓе едвај го оттргна од професорот. На видеото се гледа и дека професорката лежела неколку минути пред да успее да стане.

Шерифот Рик Стејли рече дека таа можела да биде убиена.

– Ова можеше да биде убиство. Кога ги туркаш луѓето така, тие удираат со глава, никогаш не се знае исходот – рече Стали.

На видеото од апсењето, се слуша како студентот му вели „да те јебеш“ на еден од замениците на шерифот додека го носат во притвор.

– Не сакам да одам во затвор – рекол осомничениот.

Во извештајот за апсење се наведува дека ученикот бил вознемирен што наставникот му ја одзел конзолата и викал дека „ќе ја тепа секогаш кога ќе му ја одземе“.

Професорот бил пренесен во локална болница и пуштен на домашно лекување. Се верува дека таа има скршени ребра и значителни модринки, но канцеларијата на шерифот не ја знае целосната големина на нејзините повреди.

– Верувам дека нема да дојде на работа барем неколку недели ако воопшто планира да се врати. Постапките на студентите се апсолутно ужасни и целосно неприфатливи. Се надеваме дека жртвата ќе може психички и физички да се опорави од овој инцидент – вели Стали и додава дека е среќа што останатите ученици и вработени брзо успеале да го оттргнат од наставничката.

(Kurir.rs/ Fox news )

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа