СО ТАТКОТО СЕ РАСПРАВАЛ ПОРАДИ БРАТ МУ, А ПОТОА ЈА УДРИЛ И МАЈКАТА: Вака изгледа НАЈМИСТЕРИОЗНИОТ син на завојуваниот поранешен познат пар

СО ТАТКОТО СЕ РАСПАРАЛ ПОРАДИ БРАТ, А ПОТОА ЈА УДРИЛ И МАЈКАТА: Вака изгледа НАЈМИСТЕРИОЗНИОТ син на завојуваниот поранешен познат пар

 

Поранешниот актерски пар Анџелина Џоли и Бред Пит имаат шест деца заедно, а нивниот син, 19-годишниот Пакс Тиен Џоли-Пит, според многумина е најмистериозен.

Меѓутоа, информациите за него повремено стигнуваат во јавноста. Така, американскиот Page Six неодамна откри дека Пакс гради уметничка кариера без да сака помош од неговите славни родители. Имено, тој сака да биде сликар и ќе го користи псевдонимот Ембто, а не презимињата на поранешната актерска двојка. Така, Пакс ќе биде сигурен дека секој успех што ќе го постигне е исклучиво негова заслуга, а не на неговата мајка Анџелина и таткото Бред.

Сега папараците го фотографираа во ретко излегување како го шета своето куче во Лос Анџелес.

Пакс Џоли Пит
ФОТО: SL, TERMA / BACKGRID / BACKGRID САД / PROFIMEDIA

Инаку, Пакс е роден во 2003 година во Виетнам како Фам Кванг Санг, а актерите го посвоиле кога имал три години. Велат дека ретко се појавува во јавност, а најмалку сака камери.

За неговите биолошки родители не се знае речиси ништо, а Тајм напиша дека го пронашле во локална болница во Виетнам, напуштен по раѓањето. „На почетокот мислев дека нема да посвојам дете од Виетнам бидејќи Медокс е од Камбоџа, а тие две земји имаат сложена историја “, рече Анџелина еднаш, мислејќи на воените ситуации.

Пакс Џоли Пит
ФОТО: SL, TERMA / BACKGRID / BACKGRID САД / PROFIMEDIA

Сепак, верувајќи дека во иднина сите ќе бидат семејство, таа одлучила поинаку. “Помина три и пол години на едно место, во една соба, на еден железен кревет, без избор, без слобода. Одеднаш, тој пристигна овде во многу слободна ситуација”, рече Анџелина откако таа и Бред го посвоија. него, додека таа во слично време во интервју за People го нарече „најгласниот член на семејството“.

Пакс се појави во „Maleficent“ во 2014 година и „Kung Fu Panda 3“ во 2016 година, филмови во кои неговата мајка играше важни улоги. Учествувал и во создавањето на воениот филм на Анџелина „Прво го убиле татко ми“, заедно со неговиот брат Медокс.

Анџелина Џоли, Шајло Џоли-Пит
ФОТО: PROFIMEDIA

Сепак, Анџелина во интервју за радио Би-Би-Си откри дека нејзините деца не сакаат да ги следат стапките на нивните родители. „Никој од нив не сака да биде актер. Всушност, тие се заинтересирани за музика“, рече Џоли.

Пакс заврши средно училиште во Лос Анџелес во јуни 2021 година, но не се појави на официјалната прослава поради потенцијално медиумско лудило. „Тој е многу срамежлив и веројатно не сакаше да донесе медиумски циркус на настанот“, изјави близок извор за The Sun.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа