СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОГОДИ РУСИЈА! Тлото во близина на Камчатка се затресе со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала

Тресење на земјата е забележано на брегот на Камчатка.

ИЗВОР: ТВИТЕР/АЛАРТ ЗА ЗЕМЈОТРЕСИ

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во близина на брегот на рускиот полуостров Камчатка , соопшти регионалниот огранок на Геофизичката служба на Руската академија на науките.

 

 

Епицентарот на земјотресот бил во Тихиот Океан, во близина на јужниот брег на полуостровот, на 170 километри од Петропавловск-Камчатски, пренесува РИА Новости. Како што претходно објавивме, земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала го погоди источниот дел на рускиот полуостров Камчатка. Земјотресот бил на длабочина од 103 километри, на 84 километри од селото Уст-Камчатск.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа