МАРТ ЌЕ БИДЕ НАЈСРЕЌНИОТ МЕСЕЦ ВО ГОДИНАТА ЗА ОВИЕ ТРИ ЗНАЦИ: Додека ќе ЦВЕТ, еден знак ќе КОРИРА!

73

Според астролозите , март ќе биде најсреќниот месец во 2023 година за овие три хороскопски знаци.

Стрелец

Хороскоп, хороскопски знаци, бели хороскопски знаци, Стрелец
ФОТО: SHUTTERSTOCK

Стрелецот ќе има среќна серија во март бидејќи Сатурн ќе биде во Риби, а Стрелецот може да ја искористи енергијата на оваа планета. Ова ќе биде време да го следите патот до вашата судбина и да ги преземете чекорите што ви се потребни за да го исполните. Време е да ја откриете и истражите вашата вистинска цел во март.

Јарец

Хороскоп, хороскопски знаци, бели хороскопски знаци, Јарец
ФОТО: SHUTTERSTOCK

Март е најсреќниот месец за Јарците во 2023 година. Тоа е затоа што Плутон конечно ќе го напушти Јарецот во март, дозволувајќи им на родените во овој знак да се чувствуваат поопуштено и послободно. Можно е дека до овој месец Јарците веројатно се чувствувале малку нервозни. Сепак, во март тој товар ќе биде симнат, па ќе биде многу поопуштено.

Водолија

Хороскоп, хороскопски знаци, бели хороскопски знаци, Водолија
ФОТО: SHUTTERSTOCK

Најсреќните месеци за Водолија во 2023 година се февруари и март поради две причини: Венера ќе влезе во област која и одговара, а Сатурн конечно ќе ја напушти Водолија и ќе влезе во Риби. Можно е овие планетарни промени да донесат голем пресврт за Водолиите. На целата напорна работа во изминатите неколку години ќе дојде крајот, дозволувајќи им на Водолијата да се чувствува помалку ограничено. Во овие месеци можни се романтични додворувачи, можности за кариера и патувања кои ќе ви станат достапни во овој период, дури и ако не се остварат нешто подоцна во годината.

Сепак, според астролозите, хороскопскиот знак кој ќе се соочи со предизвици во март се Рибите. Сатурн ќе ја ограничи способноста на Рибите да оди со протокот. Сепак, март нема да биде лош бидејќи неговите предизвици ќе ви овозможат да научите неколку лекции кои можат да ве доведат до животот што отсекогаш сте го посакувале.

(Kurir.rs/ Story.hr)

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа