ЖЕНА ШЕТА КУЧЕ, А ПОТОА АЛИГАТОР ЈА ВОВЛЕЧЕ ВО ЕЗЕРО: Моментот на нападот е снимен на Флорида, соседот го гледал ужасот (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

ЖЕНА КОГА ШЕТА КУЧЕ, А ПОТОА АЛИГАТОР ВОЛЕШЕ ВО ЕЗЕРО: Моментот на нападот е снимен на Флорида, соседот го гледал ужасно (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

Глорија Серж (85) во понеделникот беше нападната од алигатор додека го шетала своето куче во близина на езерото Фервејс во Форт Пирс, Флорида, а на медиумите им стана достапно видео кое го прикажува нападот.

 

Застрашувачката снимка од нападот на крокодил врз 85-годишна жена покажува како ѕверот тивко ги демне неа и нејзиното куче пред да го темпира неговиот напад.

 

Во еден момент, животно скока од водата и се нафрли кон кучето на Глорија. Таа се обидела да го грабне кучето од вилиците на алигаторот, но потоа алигаторот ја зграпчил и ја одвлекол во езерото.

Нападот се случил пред очите на соседот кој избезумено повикал 911 додека се обидувал да помогне.

 

 

Кучето го преживеа нападот, но Глорија не. Нејзиното тело подоцна било извлечено од езерото. Алигаторот подоцна бил фатен и евтаназиран.

Локалните жители изјавија дека алигаторот имал свое живеалиште во соседството и се викал Хенри.

Властите на Флорида ги предупредија жителите да не ги шетаат своите миленици во близина на езерата во областа.

Серж е третата жртва на алигатор во Флорида од јули минатата година.

(Kurir.rs/Daily Mail)

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа