ЏИНОВСКО БЕБЕ ОД ИНДОНЕЗИЈА: Малиот Мухамед има само 16 месеци и 28 килограми, повеќе не може да го собере во количка и ја носи облеката на татко му (ВИДЕО)

ЏИНОВСКО БЕБЕ ОД ИНДОНЕЗИЈА: Малиот Мухамед има само 16 месеци и 28 килограми, повеќе не може да го собере во количка и ја носи облеката на татко му (ВИДЕО)

 

Мухамед Кензи Алфаро има само 16 месеци, но има 28 килограми и носи пелени со големина ХХХЛ, пишува Дејли Мејл.

 

Просечното бебе на негова возраст тежи околу една третина од неговата тежина.

 

Во семејната куќа во Бандунг Регенси, Индонезија, Питриј ѝ се насмевнува на мајка си додека таа се бори да го турне исправено.

 

Кензи носи зелена маица со број 2 – која изгледа премала – додека детето конечно успева да застане на нозе за дел од секундата.

Јаде грицки и си игра со своите играчки додека неговото семејство се собира околу него обидувајќи се да се грижи за него.

Неговата мајка Питриа објаснува дека Кензи повеќе не може да се смести во неговата количка, а на родителите им е тешко да го подигнат додека тој не може да се држи исправено.

Мајката вели дека Кензи понекогаш мора да ја носи облеката на нејзиниот татко.

Кензи имала 4,5 килограми при раѓање – што е многу, но обично не е причина за загриженост бидејќи повеќето бебиња тежат неколку килограми при раѓање.

Но, во изминатата година тој порасна до тој степен што му треба редовна медицинска нега и посети.

Неговите родители и лекарите сега ги чекаат резултатите од тестовите направени во болницата Хермина Бекаши.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа