ПОЧНАла да заработува на 14, се породила на ФАКУЛТЕТ: Животот на српската актерка се смени преку ноќ – повеќе не го гледам син ми

Актерката Мина Лазаревиќ се образува и со музика, а токму тоа и помогна да ги заработи првите пари.

Извор: Youtube / Printscreen / Premier Show

Мина Лазаревиќ (47) зад себе има долга и успешна актерска кариера, а покрај актерството уште од најмала возраст покажа талент и за музика. Така веќе на 14 години почнала да тренира други – држела часови по пијано и солфеж и токму на тој начин ги заработила своите први пари.

„ Имав свои методи да ги подучувам, јас сум руска школа за пијано , а нивното мото е безумно повторување. Дури откако работеа со мене полагаа испит за солфеж , а дотогаш не успеваа“, изјави Мина еднаш за медиумите.

Животот на познатата актерка се смени преку ноќ кога во третата година на студирање остана бремена и го роди синот Лука. И покрај бременоста, таа успеа да ги заврши студиите по глума и да дипломира, а само два месеци по породувањето ја доби првата улога со која се прослави. Станува збор за ликот Чупка во популарната серија „Семејно богатство“.

Мина го доби најстариот наследник со својот прв сопруг, џез музичарот Александар Милетиќ , а Лука сега е млад човек на 26 години, кој води самостоен живот.

Лука е веќе маж. Не го гледам повеќе, го гледам. Го добив на 22 години, не е ни толку рано. Со него ги бројам годините од мојот живот и кариера. Го родив и после два месеци ја добив Чупка да игра , што ми беше многу важно како дипломирана млада актерка во тој момент“, изјави актерката за „Story“ минатата година.

Мина Лазаревиќ за семејното насилствоИзвор: Принтскрин / К1

По разводот од првиот сопруг, актерката повторно зачекори на „лудата карпа“, со балетанот Горан Станиќ, со кој доби уште две деца, ќерката Ива и синот Марко.

Нивниот брак заврши со развод поради семејно насилство , а Станиќ извесно време беше во притвор поради напад на актерка.

„ Мина ми ги покажа трагите на грбот од пиштолот со кој Горан ја турна. Имаше модринки на рацете. Изгледаше многу лошо… Дојде и тој. Викаше, фрлаше со разни предмети кон нас“, изјави подоцна таткото на Мина. .

Повеќе фотографии од Мина Лазаревиќ погледнете во галеријата подолу.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа