ПОГЛЕДНЕТЕ ВО ПРИВАТНИОТ АВИОН НА НОВАК ЃОКОВИЌ: Синоним е за врвен комфор, а опремен е како најлуксузниот стан

Во продолжение погледнете како изгледа внатрешноста на приватниот авион во сопственост на Новак Ѓоковиќ.

ПОГЛЕДНЕТЕ ВО ПРИВАТНИОТ АВИОН НА НОВАК ЃОКОВИЌ: Синоним е за врвен комфор, а опремен е како најлуксузниот стан

Како изгледа приватниот авион на Новак Ѓоковиќ, Фото: Принтскрин/инстаграм

Новак Ѓоковиќ поседува голем број луксузни имоти низ Србија, но и ширум светот, а често мора да оди од точка А до точка Б за многу краток временски период.

Професионалните обврски и честите турнири често не ви дозволуваат да поминувате часови и часови на аеродроми и поради оваа причина приватен авион е најдоброто решение.

Сепак, иако Новак лесно може да си дозволи авион, а да потсетиме, пред извесно време авион на домашна авиокомпанија го доби неговото име, тенисерот се уште не поседува авион, туку редовно го изнајмува.

Поради честите турнири, Новак често патува
Поради честите турнири, Новак често патува фото: Profimedia

Имено, Ѓоковиќ долго време се потпира на услугите на компанијата „Нетџетс“, која му обезбедува посебен превоз, а на некој начин може да се каже дека го поседува на некој начин, бидејќи луксузниот авион е целосно прилагоден според неговите потреби, а внатрешноста погледнете ја во галеријата подолу:

1 / 5 ФОТОГРАФИЈА: ЕКРАН ЗА ПЕЧАТЕЊЕ/ИНСТАГРАМ

Покрај модерниот дизајн и удобност што им се овозможува на патниците, авионот е опремен и со брз интернет и катче со забавна содржина, што е многу корисно кога се во прашање долгите, прекуокеански летови.

– Спортот со кој се занимавам вклучува постојано патување. Но, компанијата се труди да ме пречека и јас секогаш стигнувам на време на мојата дестинација – изјави еднаш Ѓоковиќ.

Дека случајот на Новак не е изолиран говори и фактот што услугите на споменатата компанија ги користи и еден од неговите најголеми ривали Роџер Федерер .

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа