НЕЗАПАМТЕНО ЗЛОСТОРСТВО ВО БЕРЛИН: Бејбиситерка (19) однела петгодишно девојче во парк, случајни минувачи ја нашле како мирно лежи

НЕСЕПАТЕНО ЗЛОСТОРСТВО ВО БЕРЛИН: Бејбиситерка (19) однела петгодишно девојче во парк, случајни минувачи ја нашле како мирно лежи

Бебистер (19) е осомничен за убиство на петгодишно девојче во Берлин.

Имено, тој ја однел девојката со уште три браќа и сестри во паркот. Малите си играа безгрижно, додека на малото девојче му требаше да оди во тоалет, пишува Вести во Германија.

Потоа ја однел во непознат правец и побарал од луѓето во паркот да се грижат за другите деца.

По еден час се вратил без девојчето и панично рекол дека ја изгубил.

Исчезнувањето било пријавено во полиција и започнала голема операција во која учествувале повеќе од 100 полицајци и биле подигнати хеликоптери за да го прегледаат секој дел од градот.

По неколку часа, минувачите го пронашле девојчето како неподвижно лежи на неколку стотини метри во Бургерпарк.

Таа имала убодни рани по телото. Реанимацијата беше неуспешна. Детето со хеликоптер било пренесено во болница, каде што починало.

Дадилката била уапсена набргу потоа и моментално е единствената осомничена за убиството.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа