МАЛИОТ МАКЕДОН ГО ТРЕСЕ СВЕТОТ! Во конкуренција од 4142 учесници УШТЕ ЕДЕН МЕДАЛ ЗА  – генијалецот по математика (Фото)

Таткото на генијалецот Македон Димитровски на социјалните мрежи се пофали со уште еден медал освоен од неговиот син и тоа на натпреват „Математика без граници“ во зимската сесија во конкуренција од 4142 учесници од 24 земји – пишува Владимир Димитровски.

 

Браво за овој наш гениј по математика, му посакуваме уште многу успеси.

 

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа