ЛАТАС: ВЛАДАТА НА ВМРО ДПМНЕ МУ ДАДЕ НА СИН МИ СТИПЕНДИЈА ОД 45 000 ЕВРА ДА СТУДИРА ВО ХОЛАНДИЈА, НО ЗАБОЛЕ ОД РАК И МОРАШЕ ДА ЈА ОТКАЖЕМЕ

– Владата на ВМРО ДПМНЕ му даде стипендија на син ми од 45 000 евра да студира во Холандија но мораше да ја откажеме затоа што се раболе детето од рак. Сега откако се излечи студира во Португалија каде е превенец на генерација.
Латас во подкастот на јутуберот Стефан Лазаров.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа