РУСИЈА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ГОВОРОТ НА ПУТИН: Државната телевизија го започна одбројувањето! Екранот е поделен на два дела, возниот ред започна (ФОТО)

РУСИЈА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ГОВОРОТ НА ПУТИН: Државната телевизија го започна одбројувањето!  Екранот е поделен на два дела, возниот ред започна (ФОТО)

 

Рускиот државен канал „Россија 24“ денеска го започна одбројувањето до говорот на рускиот претседател Владимир Путин, што ќе се одржи во вторник на 21 февруари 2023 година точно во 10 часот по средноевропско време, односно 12 часот по московско време.

 

Владимир Путин
ФОТО: ПРИНТСКРИН

На овој руски државен канал екранот е преполовен со преостанатото време до говорот на Путин.

 

Владимир Путин
ФОТО: ПРИНТСКРИН

Имено, Русија многу нетрпеливо го чека говорот на рускиот претседател, кој, како што сите наведуваат и очекуваат, треба да зборува за насоката во која ќе оди војната во Украина во наредниот период, една година потоа, кои се насоките, дали ќе започне општа офанзива на сите фронтови и каква е состојбата на руската економија по една година под санкциите на САД, Канада, Велика Британија и Европската унија.

 

Инаку, Путин веќе закажа говор пред руските пратеници од двата дома, што укажува на неговата важност, вклучително и оваа медиумска подготовка пред тој говор.

 

Покрај тоа, на некои места во Моксва се појавија необични билборди поврзани со Големата патриотска војна од 1941-1945 година со мотото од таа војна.

Патем, оваа симболика често се користеше од почетокот на војната во Украина во 2022 година.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа